Dzis jest Środa, 19.01.2022 Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
 
Strona główna - aktualności
KRAKOWSKA KONGREGACJA KUPIECKA
ODDZIAŁ TERENOWY W PRZEMYŚLU
37-7-00 Przemyśl, ul. Franciszkańska 3, tel/fax: (016) 675 02 04, kom. 504 116 523
www.kongregacjaprzemyska.com   email: zbikur@o2.pl
Regon: 350663442; NIP: 676-10-07-154
Nr konta bankowego: 2510501546localhost2 6502 3164ING BSK

źródło: Życie Podkarpackie, 27.09.2006

PRZEMYŚL: Zaczęło się...

Przemyski Konwent rozpoczął kampanięW piknikowym stylu Przemyski Konwent zainaugurował kampanię wyborczą. Na koniec kandydat na prezydenta Zbigniew Ku-rzywilk i kandydaci na radnych z pochodniami w rękach składali przyrzeczenie pracy dla dobra miasta.


Na liście Przemyskiego Konwentu, który powstał na bazie Przemyskiego Konwentu Spo-łeczno-Gospodarczego, znalazło się wiele znanych w Przemyślu postaci z bardzo różnych środowisk - przedsiębiorcy, nauczyciele, ludzie kultury, społecznicy. Kandydatem na prezydenta z tego komitetu jest szef przemyskiego oddziału Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Zbigniew Kurzy-wilk.Podczasniedzielnego (24 września) pikniku kandydaci zaprezentowali się publiczności, a pod koniec - z pochodniami w rękach, przy ognisku złożyli przyrzeczenie pracy dla dobra miasta. Na scenie zaprezentowała się m.in. Lwowska Kapela Podwórkowa Ta Joj oraz wokalistka jazzowa - a także kandydatka na radną - Agnieszka Mar-cińczak oraz Jerzy Krużel, który zaśpiewał balladę z refrenem „Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść". Hasło „Dać szansę marzeniom" jest motywem przewodnim Przemyskiego Konwentu. Szefem sztabu wyborczego tego komitetu został Jan Piszak.(...) Przemyski Konwent - ostatni szaniec Ja dałem duszę, więc tu zostanę Przemyski Konwent - nie dla mnie saksy Pragnę w tym mieście zostać na zawsze Wróć że mi Boże z cbczyzny syna Niech razem ze mną tutaj zaczyna Konwent to szansa, to wspólny los By popaprańcom dać pstryczka w nos (...)

Fragment utworu promującego Przemyski Konwent (sł. Jan Piszak, muz. Jacek Marcińczak)

(lew)źródło: Super Nowości, 26.09.2006

Kolejny kandydat na prezydentaRuszyła kampania przed wyborami samorządowymi. Przemyski Konwent, w minioną niedzielę (24 bm.) zorganizował piknik, podczas którego przedstawił swoich kandydatów na radnych oraz kandydata na prezydenta miasta.


Polityki było niewiele, bo jak podkreślają startujący z Konwentem kandydaci na radnych, nie o politykę im idzie, a o rodzinne miasto, czyli Przemyśl. - Nie chcemy bawić się sw polityczne gierki i walkę o stołki - przekonywał lider Konwentu Zbigniew Kurzywilk, kandydujący także na stanowisko prezydenta miasta. - Chcemy po prostu, żeby ludziom w Przemyślu żyło się lepiej, żeby mieli jakieś perspektywy. Wśród kandydatów na radnych Konwent postawił na ludzi z różnych branż zawodowych, społeczników i pasjonatów. - Zależy nam na ludziach, którzy wiedzą, czego chcą dla naszego miasta - mówił Z. Kurzywilk. Piknik Przemyskiego Konwentu przebiegał pod hasłem „Dać szansę marzeniom", nie zabrakło muzyki (w wykonaniu przemyskiej kapeli „Ta joj"), dowcipu i ...kiełbasy wyborczej. Czy przemyślanie dadzą szansę Konwentowi i jego kandydatom dowiemy się podczas wyborów.

- Jako kandydata na prezydenta miasta Przemyski Konwent popiera Zbigniewa Kurzywilka, rodzimego przedsiębiorcę i prezesa przemyskiego oddziału Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej (na zdj. z Igą Dżochowską, kandydatką na radną)

emka
Stronę odwiedziło 5789 osób.