Dzis jest Poniedziałek, 17.01.2022 Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
 
Strona główna - aktualności
KRAKOWSKA KONGREGACJA KUPIECKA
ODDZIAŁ TERENOWY W PRZEMYŚLU
37-7-00 Przemyśl, ul. Franciszkańska 3, tel/fax: (016) 675 02 04, kom. 504 116 523
www.kongregacjaprzemyska.com   email: zbikur@o2.pl
Regon: 350663442; NIP: 676-10-07-154
Nr konta bankowego: 2510501546localhost2 6502 3164ING BSK

Niedziela - rodzinny dzień FSM-u
Trzy ołtarze: modlitwy, stołu i łoża małżeńskiego odczytywane i przeżywane w œwietle Ewangelii stały się przesłaniem homilii o. Pawła Dybki w piątym dniu FSMu zadedykowanym szczególnie Rodzinie. W trakcie mszy św, wzruszającym przeżyciem było odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Plac przed sanktuarium wypełnił się małżonkami z różnym stażem małżeńskim, których młodzież pozdrowiła gromkimi brawami. Dużym przeżyciem była procesja z darami przygotowana przez br. Tomasza Cichockiego – ceremoniarza tegorocznego FSM.Edyta i Kuba oraz ich syn Jaś przynieśli do ołtarza Biblie – księgę, która ma być czytana w każdej rodzinie.
Ewa i Adam nie dawno obchodzili 10 lecie swojego małżeństwa. Wraz z dziećmi przynieśli do ołtarza stułę – symbol małżeństw katolickich. Nią kapłan połączył ich dłonie w sakramencie małżeństwa. Pan obdarzył ich trójką dzieci. Prosili o odnowę wierności we wszystkich małżeństwach.
Agata i Janek przynieśli krzyż – symbol rodzin które dŸwigają ciężar alkoholizmu, bezrobocia i ubóstwa.
Zegar trzymany w dłoniach Elżbiety i Romana, którzy już 38 lat są małżeństwem stał się symbolem miłości, która nie liczy czasu. Było to modlitwa za małżeństwa rozwiedzione, rozbite i te w których brakuje miłości.
Gabrysia i Grzesiek, którzy są zaręczeni przynieśli zaręczynowy pierścionek modląc się za wszystkich zakochanych i narzeczonych.S. Wioleta i br. Tomek, którzy rozpoczęli swoje życie we wspólnotach zakonnych pokazali, że to rodzina jest miejscem kształtowania postaw patriotycznych i chrześcijańskich, tak by człowiek był odpowiedzialny i żył dla Boga, Kościoła i społeczeństwa. Przynieśli w darach sól, która nie może utracić smaku
Br. Rafał Antoszczuk przyniósł bukiet kwiatów i zapalony znicz. Dzień wcześniej zmarł jego Tato śp. Andrzej Antoszczuk. Woń kwiatów i zapalona świeca symbolizowały fakt, że nasze życie się nie kończy ale trwa w Domu Ojca. Modliliśmy się za naszych zmarłych Rodziców, dziadków i przyjaciół rodzin.
Marta i Mirek rodzice chrzestni przynieśli chleb, wino i wodę. Modliliśmy się aby każda rodzina czerpała z Eucharystii siły i moc do swego codziennego życia.
Każdy z uczestników otrzymał ikonę św. Rodziny z przyklejonym ziarenkiem zboża, który miał przypominać, że wszyscy potrzebujemy miłości i ona ciągle ma w nas wzrastać i wydawać owoce.Młodzież spotkała się z małżeństwem Piotra i Urszuli Podleskich z Krakowa, którzy wraz z szóstką dzieci dali świadectwo realizacji powołania do małżeństwa. Młodzież zadawala wiele pytań i poprosiła raz jeszcze o spotkanie, które odbyło się popołudniu.Atrakcją pomimo pochmurnej pogody stał się festyn rodzinny dla wszystkich gości i uczestników FSMu. Wesołe miasteczko, loterie, lwowska kapela podwórkowa”Ta joj” czy gry i zabawy prowadzone przez aktorów Teatru Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa.Rozegrano też finał turnieju gry siatkowej. Wygrała grupa z Nowosółek Dydyńskich a drugie miejsce zajął zespół z Bychawy z parafii św. Jana Chrzciciela, którego kapitanem był ks. Witold Gąciarz.Przed kolacją odbyły się spotkania w grupach na temat Rodziny. O. Dyrektor wraz z zespołem organizacyjnym FSM spotkał się z siostrami zakonnymi /na FSM-ie obecnych było ponad 30 sióstr/ uczestniczącymi w spotkaniu, grupą kapłanów i scholą.
Gościliśmy również Telewizję Polską, która zrealizowała materiał o naszym Spotkaniu.Wieczorem zaprezentowały się poszczególne grupy: z Jasła z parafii franciszkańskiej, Ośrodek San Damiano z Chęcin, siostry z Filipin, animatorzy, schola i inni.
Gościnnie nawiedził nas też o. Zbigniew Makuch, asystent prow. podkarpacia i były organizator FSM w Kalwarii Pacławskiej, a obecnie gwardian w Jaśle.Z bardzo dobrym przyjęciem spotkała się grupa Full Power Spirit. Mirek wraz z towarzyszącą mu ekipą nie tylko spiewali, ale także mówili o Bogu – wszystko w rytmie hip-hopowej muzyki.Muzykom z zespołu Full Power Spirit towarzyszyła również ekipa tańcząca Break-Dance. W kilkuminutowych pokazach udowodnili, że również tańczyć można na chwalę Jezusa. Nie trzeba chyba pisać, że publiczność oniemiała.W trakcie koncertu wykonano również logo Spotkań Młodych – tym razem w technice „grafitti” czyli farbami w spreju, jakich zwykle używają „uliczni artyści” na naszych murach. Wykonane grafitti będzie nam towarzyszyć podczas następnych FSM-ów.Przez świadectwo, grafitti, taniec i śpiew młodzież mogła zakończyć przedostatni dzień FSM.


- 30. 07. 2006 - Biuro FSM, o. Pawel Dybka

Fot.: Łukasz Beluch & Michał Rajs

Stronę odwiedziło 5382 osób.