Dzis jest Wtorek, 25.01.2022 Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
 
Strona główna - aktualności
KRAKOWSKA KONGREGACJA KUPIECKA
ODDZIAŁ TERENOWY W PRZEMYŚLU
37-7-00 Przemyśl, ul. Franciszkańska 3, tel/fax: (016) 675 02 04, kom. 504 116 523
www.kongregacjaprzemyska.com   email: zbikur@o2.pl
Regon: 350663442; NIP: 676-10-07-154
Nr konta bankowego: 2510501546localhost2 6502 3164ING BSK

źródło: Życie Podkarpackie, 7.06.2006

piknik

PRZEMYŚL. Udany, chociaż w strugach deszczu


     Tegoroczny Wielki Piknik, festyn charytatywny Życia Podkarpackiego i służb mundurowych Przemyśla i okolic, upłynął niestety pod znakiem padającego deszczu. Pomimo to staraliśmy się umożliwić uczestnictwo w zaplanowanych atrakcjach tym, którym pogoda nie odebrała wszelkich chęci do zabawy na stadionie Polonii.

     Jak co roku, kwestowaliśmy na zbożny cel: wakacje dla dzieci z najniżej uposażonych rodzin Przemyśla i okolic. Tym bardziej wdzięczni jesteśmy wszystkim, którzy ha naszym pikniku się pojawili i wsparli naszą akcję. Wdzięczni jesteśmy naszym gościom, patronom honorowym i sponsorom, którzy zapewnili szereg imprez i nagród. Deszcz nie przeszkodził w rozegraniu zawodów lekkoatletycznych i meczów piłkarskich oraz turnieju streetballa, nie straszył też miłośników jazdy terenowej, których po bezdrożach wozili członkowie sekcji OFF ROAD. Niesprzyjająca aura nie odstraszyła tych, którzy z bliska chcieli się przyjrzeć policyjnemu śmigłowcowi, a potem z zapartym tchem obserwowali pokaz mistrzostwa pilotażu. Chłód nie zniechęcił też naszych artystów, wspierających swoim talentem zbiórkę pieniędzy. Gościliśmy m.in. wiele młodzieżowych zespołów muzycznych i solistów z Przemyśla i okolicznych miejscowości, a także tancerzy ze szkoły tańca A-Z. Na scenie zagrała Kapela Folkloru Miejskiego "Fidelis" i Przeworska Kapela Podwórkowa "Beka", a na koniec wystąpiła gwiazda wieczoru - polkowicki zespół The Postman, czyli "polscy Beatlesi", których zgromadzeni pod sceną fani nie chcieli długo wypuścić! Na naszej scenie pojawili się również członkowie załogi słowiańskiej łodzi "Welet". Podróżując dawną trasą wikingów od Bałtyku do Morza Czarnego, dotarli także do Przemyśla. Kapitan Henryk Wolski opowiadał o tej podróży.

     Wiele emocji dostarczyła licytacja koszulki Ikera Casillasa z Realu Madryt oraz piłek z własnoręcznymi podpisami piłkarzy Realu Madryt i Wisły Kraków. Wiele osób - za co serdecznie dziękujemy - kupiło los w naszym konkursie "Zgaduj-zgadula". Każdy los wygrywał, a szczęśliwcy wygrywali bardzo atrakcyjne nagrody, które uzyskaliśmy dzięki naszym fanastycznym sponsorom! Wzięciem cieszyła się też grochówka przygotowana przez żołnierzy I Batalionu Czołgów 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Ciekawiły pokazy sprzętu wojskowego i straży granicznej.

     Wszystkim sponsorom, darczyńcom, organizatorom i Wam, drodzy Czytelnicy, słowem, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, mimo chłodu i deszczu, wsparli naszą akcję i wykazali się hojnością wielkim sercem, z całej mocy DZIĘKUJEMY! Wasze pieniądze na pewno nie zostaną zmarnowane!(lew)
Stronę odwiedziło 655 osób.