Dzis jest Wtorek, 25.01.2022 Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
 
Strona główna - aktualności
KRAKOWSKA KONGREGACJA KUPIECKA
ODDZIAŁ TERENOWY W PRZEMYŚLU
37-7-00 Przemyśl, ul. Franciszkańska 3, tel/fax: (016) 675 02 04, kom. 504 116 523
www.kongregacjaprzemyska.com   email: zbikur@o2.pl
Regon: 350663442; NIP: 676-10-07-154
Nr konta bankowego: 2510501546localhost2 6502 3164ING BSK

źródło: Super Nowości, 21.06.2006

Udany "włoski" memoriał


PRZEMYŚL. Piękna słoneczna pogoda, setki przemyślan na stadionie szkolnym, dobra zabawa i liczne, nie tylko sportowe atrakcje - tak wyglądał niedzielny (11 bm.) I Międzynarodowy Turniej Piłkarski Oldbojów im. Giovanniego Respini.


Imprezę organizowaną przez oddział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej i Grono Przyjaciół Podopiecznych Domu Dziecka "Nasza Chata" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla - wsparło kilkudziesięciu sponsorów i poseł Wojciech Pomajda. Wśród organizujących to przedsięwzięcie charytatywne (wolne datki i dochód z loterii zasiliły "Naszą Chatę") znalazły się też "Super Nowości", sprawujące min. patronat medialny.

Na początek zaproszono Skałę z Mościsk, ale za rok mogą pojawić się już drużyny ze Lwowa, Kamieńca Podolskiego, Paderborn, a być może i Włoch, których zmarły w 2004 r. obywatel zapisał się we wdzięcznej pamięci sierot z "Naszej Chaty", czując się jednym z nich (mając 7 lat, stracił rodziców).

Mecze futbolowych "repów"dostarczyły wielu emocji. Motor, choć prowadził już 2:0, uległ Polonii 2:3, a goście z Mościsk przegrali z Czuwajem 0:1. W finale premiowanym pucharem prezydenta miasta, Polonia wygrała 1:0, zaś o "brązie" decydowały rzuty karne (po remisie 0:0), w których Skała zwyciężyła Motor 7:6. Królem strzelców został Tomasz Pasterski (3 gole) z Motoru. Międzynarodowo grali też młodzicy Polonii ze Skałą (7:1).

- - Do zobaczenia za rok! - żegnali się przemyscy oldboje. - Ta za jaki rok, kiedy już w lipcu zapraszamy do Mościsk?! - mówił ich mer Iwan Czopko.


Reprezentant posła W. Pomajdy w jego imieniu nagrodził upominkiem przedstawiciela "Naszej Chaty"

bzźródło: Nowiny, 21.06.2006

SPORTOWE NOWINY


PRZEMYŚL. I MIĘDZYNARODOWY PIŁKARSKI TURNIEJ OLDBOJÓW IM. G. RESPINIEGO WYGRAŁA MIEJSCOWA POLONIA,

pokonując w finale Czuwaj 1:0. Bramkę z karnego zdobył Mariusz Rop. Trzeci był przemyski Motor-Toya, a czwarta - Skała Mościska z Ukrainy. W eliminacjach Polonia Dokonała Motor - Toyę 3:2, a Czuwaj - Skałę 2:1. Mecz trampkarzy Polonii z rówieśnikami z Mościsk zakończył się wynikiem 7:1 dla gospodarzy. Charytatywną imprezę z licznymi atrakcjami, pod patronatem prezydenta Przemyśla, zorganizował przemyski Oddział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej przy wparciu Przyjaciół Sierot Domu Dziecka "Nasza Chata". Cały dochód przeznaczono na rzecz podopiecznych tej placówki.


wabźródło: Super Nowości, 8.06.2006

FESTYN Z OLDBOJAMI


PRZEMYŚL. Bardzo atrakcyjnie, jako całodzienny festyn rodzinny (od godz. 9.30), zapowiada się niedzielny (11 bm.) I Międzynarodowy Piłkarski Turniej Oldbojow im. G. Respiniego, na stadionie szkolnym przy ul. Dworskiego. Podobnie jak w lutowym turnieju halowym, honorowy patronat nad imprezą, z której całkowity dochód zasili potrzeby Domu Dziecka "Nasza Chata", objął Prezydent Miasta Przemyśla.Poza częścią sportową, w której zmierzą się dawne sławy z Czuwaju, Polonii i Motoru Przemyśl oraz ukraińskiej Skały Mościska (odbędzie się też mecz trampkarzy Polonii i Skały) organizatorzy - przemyski Oddział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej i Przyjaciele Sierot z Domu Dziecka "Nasza Chata", wspierani przez licznych sponsorów, w tym naszą redakcję - zadbali o rozliczne atrakcje (jazda konna i przejazdy bryczką, paintball, minibangee, loteria fantowa, pokazy tańca, zespoły muzyczne).
Rodzinnemu charakterowi imprezy zorganizowanej ku czci zmarłego w Przemyślu (2004 r.) obywatela Włoch - byłego sportowca AC Milan, będącego oddanym przyjacielem sierot z "Naszej Chaty", sprzyjać powinna również oferta turniejowej... gastronomii (cukrowa wata, popcorn, grill, lody i napoje).


bzźródło: Nowiny, 6.06.2006

I MIĘDZYNARODOWY PIŁKARSKI TURNIEJ OLDBOJÓW


PRZEMYŚL. I MIĘDZYNARODOWY PIŁKARSKI TURNIEJ OLDBOJÓW ODBĘDZIE SIĘ 11 CZERWCA


na szkolnym stadionie przy ul. Dworskiego. Wystartują: Skała Mościska (Ukraina) oraz przemyskie drużyny - Polonia, Czuwaj i Motor. Rozegrany zostanie także mecz młodzików Skała - Polonia. Organizatorzy: Oddział Terenowy Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej oraz Przyjaciele Sierot z Domu Dziecka "Nasza Chata". Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na konto podopiecznych tego domu. Początek o godz. 10.

Stronę odwiedziło 631 osób.