Dzis jest Środa, 19.01.2022 Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
 
Strona główna - aktualności
KRAKOWSKA KONGREGACJA KUPIECKA
ODDZIAŁ TERENOWY W PRZEMYŚLU
37-7-00 Przemyśl, ul. Franciszkańska 3, tel/fax: (016) 675 02 04, kom. 504 116 523
www.kongregacjaprzemyska.com   email: zbikur@o2.pl
Regon: 350663442; NIP: 676-10-07-154
Nr konta bankowego: 2510501546localhost2 6502 3164ING BSK

źródło: Życie Podkarpackie, 17.05.2006

Konwent: reaktywacja


PRZEMYŚL. Zawiązało się stowarzyszenie Przemyski Konwent Społeczno-Gospodarczy. Jednym z celów jest start kandydatów tej organizacji w wyborach samorządowych.


Przemyski Konwent Gospodarczy jako platforma współpracy gospodarczej został założony w 2005 roku. Jego inicjatywą był m.in. pomysł utworzenia Parku Naukowo-Technologicznego, który zresztą nie został zrealizowany. Konwent organizował spotkania z marszałkiem województwa, prezydentem, starostą. Teraz członkowie organizacji postanowili ją oficjalnie zarejestrować i poszerzyć pole działalności, zapraszając do współpracy wiele towarzystw i organizacji gospodarczych, kulturalnych, oświatowych, sportowych itd. 11 maja odbyło się spotkanie założycielskie nowego stowarzyszenia, w którym uczestniczyło ponad 30 osób. Spośród nich wybrano władze. Prezesem Przemyskiego Konwentu Społeczno-Gospodąrczego został Jan Piszak. Wiceprezesami obrano Zbigniewa Kurzywilka (Krakowska Kongregacja Kupiecka) i Ryszarda Paję (stowarzyszenie Zielony Rynek), a członkami zarządu zostali: Bogusława Pieczyńska (Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu), Jan Błotnicki (Stowarzyszenie Zarządców Nieruchomości DOM) i Jerzy Krużel (Związek Pszczelarzy). Trzy miejsca w zarządzie pozostawiono dla przedstawicieli organizacji, które w przyszłości zechcą dołączyć do stowarzyszenia

Przemyski Konwent Społeczno-Gospodarczy chce m.in. opracowywać projekty potrzebne miastu, np. zmierzające do zatrzymania w Przemyślu ludzi młodych, budowy hipermarketu (ale tak, by nie kolidowało to z interesami kupców), współpracy mieszkańców pogranicza polsko-ukraińskiego, czy budowy tanich mieszkań. Zarząd chce także zainicjować współpracę pomiędzy stowarzyszeniami w celu pozyskiwania pieniędzy z funduszy unijnych. Deklarowanym celem jest też wystawienie wspólnej reprezentacji w wyborach samorządowych.(lew)Stronę odwiedziło 5784 osób.