Dzis jest Środa, 19.01.2022 Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
 
Strona główna - aktualności
KRAKOWSKA KONGREGACJA KUPIECKA
ODDZIAŁ TERENOWY W PRZEMYŚLU
37-7-00 Przemyśl, ul. Franciszkańska 3, tel/fax: (016) 675 02 04, kom. 504 116 523
www.kongregacjaprzemyska.com   email: zbikur@o2.pl
Regon: 350663442; NIP: 676-10-07-154
Nr konta bankowego: 2510501546localhost2 6502 3164ING BSK


źródło: Życie Podkarpackie, 9.II.2006

PIŁKA NOŻNA


Przemyśl - 12 lutego - halowy turniej piłkarski im. Giovanni Respiniego "O Uśmiech Dziecka), godz. 8-18.
źródło: Super Nowości, 9.II.2006

"Włoski" memoriał w Przemyślu


12 bm. w przemyskiej hali POSiR odbędzie się II Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Giovanniego Respiniego "O UśMIECH DZIECKA". Honorowy patronat objął Prezydent Miasta Przemyśla, wśród współorganizatorów jest burmistrz Mediolanu, a wśród uczestników m.in. Karpaty Lwów. Dochód z imprezy (wolne datki, licytacja pamiątek sportowych i innych przedmiotów przekazanych przez sponsorów) zasili konto "Naszej Chaty". Turniej na rzecz ostatniego z przemyskich domów dziecka rozgrywany jest po raz szósty, a po raz drugi czci pamięć cudzoziemca - obywatela Włoch, byłego sportowca i trenera, uczestnika wcześniejszych edycji turnieju, przyjaciela Polski i osieroconych dzieci, zmarłego w Przemyślu w lutym 2004 r. "Włoski" memoriał - jak podano w afiszach - organizuje przemyski Oddział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej i przyjaciele sierot z "Naszej Chaty", mający wsparcie w Przemyskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, kilku innych organizacjach i w indywidualnych osobach prowadzących działalność gospodarczą. Na godz. 8-14 zaplanowano eliminacje i półfinały. Od godz. 15 trwać będą mecze finałowe, w przerwach których odbywać się będzie licytacja pamiątek mająca wesprzeć potrzeby 32 podopiecznych ostatniego domu dziecka w mieście. W przeddzień imprezy, której medialnie patronuje nasza redakcja, dzieci odwiedzą grób G. Respiniego i pomnik ofiar niemieckiego stalagu w Nehrybce, gdzie w latach 1943 - 1944 straciło życie co najmniej 669 Włochów.

bzźródło: Super Nowości, 15.II.2006

Puchar prezydenta dla "Instexu"


PRZEMYŚL. Zwycięstwem zespołu "Instexu" zakończył się II Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej im. G.Respiniego "O Uśmiech dziecka" pod patronatem prezydenta tego miasta. Jego też puchar był głównym trofeum imprezy, z której dochód zasilił konto domu dziecka "Nasza Chata".

Turniej, który organizował miejscowy oddział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, wspierany także przez naszą redakcję (patronat medialny i puchar) stał na dobrym poziomie, dostarczając licznej widowni nie tylko emocji, ale wzruszeń związanych z faktem, iż grano w intencji podopiecznych domu dziecka i dla uczczenia pamięci zmarłego w Przemyślu przed 2 laty obywatela Włoch, aktywnego uczestnika wcześniejszych imprez na rzecz sierot.

W fazie eliminacyjnej (74 gole) bezapelacyjnym zwycięzcą gry "A" został "Instex" (po 2:0 z "Fibrisem" i Barem "Skrzat", 2:1 z "Szewpolem" i 3:1 ze Skałą Mościska) przed Skałą Mościska, "Szewpolem", Barem "Skrzat" i "Fibrisem". W grupie "B", gdzie o kolejności trzech pierwszych miejsc decydowała ... jedna bramka, najlepszym okazał się "Metpol" (po 3:1 z Pogonią Małkowice i AZ "Parkiet" Żurawica, 5:1 z "Centrofarbem", 0:1 z "Rollkas Friends") przed Pogonią Małkowice, "Rollkasem", AZ "Parkiet" i "Centrofarbem".

W puli finałowej, w meczu o pierwsze miejsce "Instex" wygrał 1:0 z "Metpolem", a o "brąz" - Pogoń Małkowice w rzutach karnych 3:2 (2:2) pokonała gości z Mościsk. W boju o piątą lokatę "Rollkas" wygrał 4:1 z "Szewpolem", o siódmą Bar "Skrzat" zwyciężył 3:2 z AZ "Parkiet", a o dziewiątą "Fibris" pokonał 4:1 "Centrofarb". Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Zbigniewa Pudysza, bramkarzem Piotra Ciska, a Krzysztof Ciżman (wszyscy "Instex") z dorobkiem 7 goli został królem strzelców, wyprzedzając Marcina Kaweckiego (Pogoń) – 6 oraz Pawła Paluszka (AZ "Parkiet") i Andrzeja Łabudę (Skała) – po 5 goli.

bzźródło: Życie Podkarpackie, 15.II.2006

"0 Uśmiech Dziecka"


Po raz szósty Krakowska Kongregacja Kupiecka Oddział w Przemyślu była organizatorem halowego turnieju piłkarskiego, którego celem jest nie tylko sportowa rywalizacja drużyn, ale także poprzez uczestnictwo w turnieju zebranie pieniędzy na szlachetny cel pomocy dzieciakom z Domu Dziecka "Nasza Chata" w Przemyślu. Po raz szósty jest organizowany turniej, a po raz drugi ma też swojego patrona, którym jest Giovani Respini - Włocha, który cztery lata temu brał udział w turnieju jako już mieszkaniec Buszkowic. Giovani Respini zmarł w tej pod-przemyskiej miejscowości i tam kazał się pochować. Dzieciaki z "Naszej Chaty" przed turniejem odwiedziły grób patrona imprezy, składając symboliczną wiązankę kwiatów. Kwiaty złożone też zostały pod pomnikiem w Nehrybce, gdzie spoczywają prochy kilkuset Włochów zamordowanych w dawnym stalagu z okresu II wojny światowej.

W części sportowej tej imprezy wzięło udział 10 zespołów, które eliminacje rozegrały w dwóch grupach. W finale imprezy spotkały się drużyny, które zajęły miejsca równoległe w grupach.


WYNIK ROZGRYWKI FINAŁOWEJ:
Mecz o IX miejsce: Fibris - Centrofarb 4:1, mecz o VII miejsce: Bar "Skrzat" - AZ Parkiet 3:2, mecz o V miejsce: Rollkass - Szewpol-Toya 4:1, mecz o III miejsce: Małkowice - Skała Mościska 2:2, w rzutach karnych 3:2. Turniej wygrała drużyna Instexu, która 1:0 pokonała Met-pol. Najcelniej w turnieju strzelał Krzysztof Ciżman z Instexu, zdobywca 7 goli. Na zakończenie imprezy wręczono puchary dla drużyn, które ufundowane były przez prezydenta Przemyśla, Region "Solidarność", Oddział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, redakcje Super Nowości i Życia Podkarpackiego.


Z-ak


Stronę odwiedziło 5795 osób.