Dzis jest Środa, 19.01.2022 Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
 
Strona główna - aktualności

Dwie twarze PiS

PRZEMYŚL. Prawo i Sprawiedliwość stoi na stanowisku, że nie należy likwidować placówek oświatowych i budować hipermarketów, które zagrażają rozwojowi drobnego handlu. Tymczasem na sesji Rady Miejskiej w Przemyślu radni tej partii głosowali jednogłośnie za przyjęciem przeciwnych uchwał.

W oficjalnym piśmie, wysłanym m.in. do prasy i różnego rodzaju instytucji publicznych, pełnomocnik PiS twierdzi, że partia jest daleka od popierania likwidacji placówek oświatowych.

"Prawo i Sprawiedliwość uważa, że proponowana przez Urząd Miejski w Przemyślu zmiana sieci placówek oświatowych bierze pod uwagę tylko czynnik ekonomiczny, na dodatek w sposób wybiórczy - pisze Bogusław Zaleszczyk pełnomocnik PiS w Przemyślu. - Projekt o tak ważnym znaczeniu dla przyszłości miasta powinien być poddany konsultacjom społecznym z co najmniej kilkumiesięcznym wyprzedzeniem".

Tymczasem na sesjach Rady Miejskiej Przemyśla radni PiS głosują jednogłośnie za likwidacją szkół i przedszkoli oraz za budową wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. Twierdzą, że kto przeciw, ten "zaściankowiec".

- Głosowanie radnych członków PiS, moim zdaniem, jest sprzeczne z interesem społecznym oraz stanowiskiem pełnomocnika PiS w Przemyślu - twierdzi Jan Skwarczyński, b. przewodniczący Komisji Edukacji RM w Przemyślu. - O co tu w takim razie chodzi?

- Placówki oświatowe należy otaczać opieką i toczymy o to walkę w parlamencie - twierdzi poseł PiS Marek Kuchciński. - W sytuacji Przemyśla, w chwili, gdy obowiązuje takie prawo, jakie jest, trudno zarzucać radnym PiS, że łamią program. To, co się dzieje, to wina rządu.

Podobny problem ze stanowiskiem Prawa i Sprawiedliwości mieli kupcy z Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Oddział w Przemyślu. Twierdzą oni, że partia obiecała im poparcie w walce z hipermarketami, ale kiedy odbywała się dyskusja w RM nad tym tematem, to stwierdzili, że sprzeciwianie się budowie wielkopowierzchniowych obiektów handlowych to zaściankowość i oni tego nie poprą. - Na spotkaniu z nami, w obecności posła Kuchcińskiego, obiecywali co innego - twierdzi Zbigniew Kurzywilk, prezes KKK Oddział w Przemyślu.- Wysłaliśmy skargę na postępowanie radnych PiS do prezesa Kaczyńskiego.

DOROTA SZTURM-SZAJAN
Super Nowości z dnia: 19.05.2004r.

Stronę odwiedziło 5737 osób.