Dzis jest Środa, 19.01.2022 Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
 
Strona główna - aktualności

"Trzeba spojrzenia miłości, aby dostrzec obok siebie brata, który wraz z utratą pracy, dachu nad głową, możliwości godnego utrzymania rodziny i wykształcenia dzieci doznaje poczucia opuszczenia, zagubienia, beznadziei"
Jan Paweł II


L. dz. 222 /2005
Przemyśl, 30 listopad 2005r


W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Krakowska Kongregacja Kupiecka - oddział Terenowy w Przemyślu, zwracają się z prośbą o poparcie i wsparcie wspólnej idei przygotowania kolacji wigilijnej dla ludzi ubogich i bezdomnych.

Caritas Przemyska od początku swojego istnienia pragnie być głosem najuboższych, w tym również dzieci oraz bezdomnych którzy znaleźli się na krawędzi życia społecznego. Również Krakowska Kongregacja Kupiecka wspiera i podejmuje działania zmierzające do poprawy warunków życia społecznego.

Nasza wspólna Inicjatywa może być jednak w pełni zrealizowana tylko dzięki włączeniu się w nią "Ludzi Dobrej Woli", którzy wrażliwi na biedę, wyciągną pomocną dłoń i wesprą tę akcję.

Msza św. godzina 15:00 w kościele ojców Reformatów. Wieczerza Wigilijna będzie przygotowana w sali Hali Sportowej w Przemyślu w dniu 23.grudnia 2005 o godz 16.00 i weźmie w niej udział około 700 osób. Chcemy również przygotować tyleż paczek świątecznych, które byłyby przekazane podczas kolacji najuboższym rodzinom.

Wigilia to czas szczególny. To czas miłości, jedności i przebaczenia, stąd apel skierowany do Państwa o pomoc w realizacji tego zadania. Wierzymy, że pomoc ta stanie się źródłem radości zarówno dla obdarowanych jak i samego ofiarodawcy.

Z góry dziękujemy za wszelkie okazywane przejawy życzliwości i troski o człowieka potrzebującego.


Z wyrazami należnego szacunku :

Dyrektor Caritas:
Ks. Marian Bocho


Prezes KKK O/T w Przemyślu:
Zbigniew Kurzywilk
KONTO BANKOWE: Caritas Archidiecezji Przemyskiej ul. Kapitulna1, 37-700 Przemyśl
PKO S. A.I.O. Przemyśl 33 1240 2568 1111 0000 3629 7045 / z dopiskiem "Wigilia 2005" /
Stronę odwiedziło 5691 osób.