Dzis jest Poniedziałek, 17.01.2022 Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
 
Strona główna - aktualności

Laur Ziemi Przemyskiej i Lider Sukcesu - przyznane.Od 7 lat stowarzyszenia i organizacje tworzące Kapitułę Europejskiego Salonu Sukcesu nagradzają instytucje i firmy wyróżniające się w działalności na rzecz Przemyśla i Ziemi Przemyskiej. Wręczanie wyróżnień jest zwykle połączone z Opłatkiem Wielokulturowym, na którym obecni są przedstawiciele biznesu, samorządu, instytucji kulturalnych i wielu innych organizacji. Ze względu na panująca pandemię tegoroczna edycja miała nieco inny kształt, ale Kapituła ponownie wskazała laureatów dwóch nagród : Laur Ziemi Przemyskiej oraz Lider Sukcesu. Wyróżnienia laureatom wręczali wspólnie 18 stycznia br. w sali narad Starostwa Powiatowego, Starosta Przemyski Jan Pączek oraz Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

Kapitułę Salonu Sukcesu tworzą: Przemyski Konwent Społeczno Gospodarczy, Przemyska Kongregacja Kupiecka, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Przemyślu, Uniwersytet 3 wieku, Stowarzyszenie "Swoja Prawda" we Lwowie, oraz Związek Ukraińców w Polsce oddział w Przemyślu i przedstawiciele Starostwa i Prezydenta Przemyśla.

Spotkanie w Starostwie zaszczycili swą obecnością Posłowie na Sejm RP : Mieczysław Kasprzak i marek Rząsa, Przewodniczący RM Przemyśla Maciej Kamiński, oraz przedstawiciele organizatorów Prezes PKSG Jan Piszak i Prezes PKK Ryszard Miłoszewski.

W 2021 roku przyznano:

Laur Ziemi Przemyskiej Panu Włodzimierzowi Bodnarowi szefowi NZOZ OPTIMA w Przemyślu

Medal Lider Sukcesu w tym roku otrzymali:

  • Ryszard Kapała - firma KPS Iwest-Group
  • Bernard Kaczorowski - firma BENIX Style Furniture
  • Antoni Sala - firma P.P.U. Laso

Statuetkę, dyplomy i wyróżnienia wręczali wspólnie Starosta Przemyski Jan Pączek i Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

W niedzielę 17 stycznia odbyła się także uroczysta Msza Święta-Opłatek Wielokulturowy w Bazylice Archikatedralnej .

Mszę Świętą wspólnie celebrowali:

  • Arcybiskup Adam Szal metropolita przemyski obrządku rzymsko-katolickiego
  • Arcybiskup Eugeniusz Popowicz metropolita przemysko-warszawski obrządku grekokatolickiego
  • Ksiądz prof. ppłk. Jerzy Mokrauz dziekan wojsk specjalnych obrządku prawosławnego

Po zakończeniu nabożeństwa odbył się koncert kolęd w języku polskim i ukraińskim w wykonaniu chóru 5 batalionu strzelców podhalańskichRM

Stronę odwiedziło 5404 osób.