Dzis jest Środa, 19.01.2022 Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
 
Strona główna - aktualności

Relacja z uroczystości Święta Kupca w Krakowie 8 grudnia 2019 roku.


Jak co roku w niedzielę 8 grudnia 2019 r. odbyło się tradycyjne Święto Kupca organizowane przez Krakowską Kongregację Kupiecką.

Po Mszy Św. w kościele Św. Barbary odprawionej przez metropolitę Krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego. Orszak Kupiecki, poprzedzony przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą ze Skomielnej Czarnej Bogdanówki przeszedł wokół Rynku Głównego. Prezes KKK Wiesław Jopek z estrady Targów Bożonarodzeniowych wygłosił orędzie kupieckie.

Przemyska Kongregacja Kupiecka wystawiła 3 osobowy Poczet z Insygniami Kupieckimi, w składzie: Prezes PKK Ryszard Miłoszewski, V-ce Prezes PKK Maciej Dębicki, Członek Zarządu PKK Renata Telega.

PKK wystawiła 3 osobowy Poczet Sztandarowy w składzie: Chorąży Witold Kuszyk, Pocztowi Aneta i Marek Bik.

Oficjalne uroczystości odbyły się w Sali obrad miasta Krakowa.

Medalem 600 Lecia KKK odznaczeni zostali członkowie PKK:
- Aneta Bik
- Maciej Dębicki
- Jacek Grochowicz

Brązową Kogą KKK odznaczona została Anna Szpak Sekretarz Zarządu PKK.

Wśród gości honorowych znaleźli się: Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, który w swoim przemówieniu podkreślił, iż KKK istnieje od 1410 roku.
Obecni byli posłowie na Sejm RP, burmistrzowie: Brzeska, Limanowej, Myślenic i Proszowic. Obecny był również przedstawiciel Prezydenta miasta Przemyśla ds. organizacji samorządowych Robert Gawlik.

Po oficjalnych przemówieniach nastąpiło Pasowanie Na Kupca, 13 nowo przyjętych członkach KKK.
Po Pasowaniu Na Kupca nastąpiła część artystyczna, 10 minutowy występ, Grażyny Brodzińskiej i Jakuba Oczkowskiego.

Po występie Prezes Wiesław Jopek zamknął część oficjalną i zaprosił wszystkich zebranych do Izby Kupieckiej na tradycyjne Śniadanie Kupieckie, przygotowane przez Krakowskich restauratorów i cukierników.opracował RM

Stronę odwiedziło 5780 osób.