Dzis jest Środa, 19.01.2022 Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
 
Strona główna - aktualności

Pracownicze Plany Kapitałowe


Szanowni Państwo,

zgodnie z nową ustawą o Pracowniczych Planach Kapitałowych w najbliższych latach w Polsce czekają nas duże zmiany w systemie emerytalnym. Najpoważniejsze będą miały miejsce w III filarze, w którym powstaną Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK).
Oznacza to, że na swoją przyszłą emeryturę odkładać będzie każdy pracownik wraz ze swoim Pracodawcą, przy wsparciu Państwa. O ile pracownik ma całkowitą dowolność, co do uczestnictwa w systemie, prowadzenie PPK jest rozwiązaniem obligatoryjnym dla Pracodawców.

W pierwszej kolejności obowiązek utworzenia PPK dotyczyć będzie firm zatrudniających pow. 250 osób (od 1 lipca 2019 roku według ustawy o PPK), ale już od 1 stycznia 2020 roku również średnie i mniejsze.

Aviva
jest obecna na polskim rynku od ponad 25 lat, a nasza historia na rynku brytyjskim liczy ponad 320 lat. W 2012 roku uczestniczyliśmy we wdrażaniu Pension Acts, czyli reformy emerytalnej na rynku brytyjskim.

Polska ustawa o PPK powstała w oparciu o rozwiązania, które funkcjonują z sukcesem w wielu krajach, w tym w Wielkiej Brytanii. Tam wdrażanie projektu również było podzielone na fazy. Obecnie w Wielkiej Brytanii do reformy przystąpiło przeszło 90% uprawnionych pracowników.

Aviva zaufało dotychczas 33 miliony Klientów na świecie i 3,5 miliona w Polsce. Polscy Klienci powierzyli nam także w zarządzanie oszczędności w wysokości blisko 50 mld złotych. Ponad 120 firm powierzyło nam w zarządzanie oszczędności emerytalne swoich pracowników w ramach Pracowniczych Programów Emerytalnych (PPE).

Jak będzie wyglądać ten system? Jak skutecznie wdrożyć PPK w firmie?
Jak przekuć obowiązek ustawowy w element wyróżniający firmę jako atrakcyjnego Pracodawcę?


Jeżeli chcą się Państwo dowiedzieć więcej i przygotować swoją firmę jak i pracowników na nadchodzącą reformę, zapraszam na specjalnie przygotowaną KONFERENCJĘ 18 marca (szczegóły w zaproszeniu poniżej).

Aviva Investors TFI jest bezpośrednim dostawcą rozwiązań emerytalnych w ramach PPK.

Proszę o potwierdzenie swojego uczestnictwa w Konferencji do 15 marca (piątek) do godziny 15.00


Z poważaniem,
Sławomir Sulencki

Stronę odwiedziło 5741 osób.