Dzis jest Wtorek, 25.01.2022 Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
 
Strona główna - aktualności

RELACJA: Dąb Pamięci Franciszka Głowacza I Prezesa Kongregacji Kupieckiej w Przemyślu 1934 rok.28 czerwca 2018 roku w parku Miejskim obok Domku Ogrodnika odbyła się uroczystość zasadzenia Dębu Pamięci Franciszka Głowacza I Prezesa przedwojennej Kongregacji Kupieckiej 1934-1939 roku, oraz poświęcenia tablicy jego imienia.
Uroczystość otworzył Hymnem Narodowy Prezes Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej Ryszard Miłoszewski.

Na uroczystość przybyły władze samorządowe Miasta i Powiatu w osobach Z-ca Prezydenta Janusz Hamryszczak oraz V-ce Starosta Marek Kudła. Licznie obecni byli członkowie i sympatycy Kongregacji wraz z rodzinami. Byli przedstawiciele rodziny Śp. Franciszka Głowacza, były rodziny przedwojennych członków Kongregacji Kupieckiej. Obecne były służby mundurowe wraz z Asystą Wojskową, Poczty Sztandarowe, zaprzyjażnione stowarzyszenia z terenu Miasta i Powiatu oraz lokalne media.

Po poświęceniu tablicy imienia Franciszka Głowacza nastąpiło symboliczne zasadzenie Dębu Pamięci przez przedstawiciela rodziny i Prezesa PKK. Głos zabrali Z-ca Prezydenta Janusz Hamryszczak, V-ce Starosta Marek Kudła, przedstawiciel rodziny Śp. Franciszka Głowacza, Prezes Przemyskiej Rodziny Katyńskiej. Na zakończenie uroczystości Prezes PKK podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił do wspólnej pamiątkowej fotogafii jak i na mały poczęstunek. Na tym uroczystość zakończono.


opracował RM

Stronę odwiedziło 632 osób.