Dzis jest Poniedziałek, 17.01.2022 Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
 
Strona główna - aktualności

IV Dzień Dziecka - podsumowanie


Za nami jest już IV Dzień Dziecka, zorganizowany przez Przemyską Kongregację Kupiecką i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. w dniu 28 maja 2017 bawiliśmy się wspólnie na przemyskim Rynku. Tym razem zmieniliśmy konwencję i zaprosiliśmy do udziału Centrum Kultury i Nauki Zamek oraz Młodzieżowy Dom Kultury. Wspólnymi siłami postawiliśmy scenę, na której od początku imprezy występowały zespoły artystyczne i wokalne. Gwiazdą wieczoru była słynna Olivia Fok laureatka wielu ogólnopolskich konkursów piosenki. Towarzyszył nam kiermasz z towarami lokalnych przedsiębiorców.

Ten szczególny dzień obfitował w szereg atrakcji dla dzieci i rodziców: m.in. ufundowaliśmy ponad trzysta paczek ze słodyczami i owocami dla zaproszonych niepełnosprawnych dzieci. Tego dnia rozdawaliśmy wszystkim lody, słodycze, wodę mineralną i owoce. TPD wraz z MDK przygotowali mnóstwo zabaw i gier dla dzieci, ustawiliśmy dmuchańce, zjeżdżalnie, balony, była wata cukrowa, origami i wiele innych atrakcji. Zaszczyciły nas swoja obecnością wszystkie służby mundurowe z Przemyśla prezentując swoje pojazdy i wyposażenie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Pan Prezydent Przemyśla Robert Choma, a patronem medialnym został tygodnik "Życie Podkarpackie", "Nasz Przemyśl" i telewizja TOYA. Wręczyliśmy wyróżnienia od Towarzystwa Przyjaciół Dzieci dla zastępcy prezydenta Pana Grzegorza Haydera i starosty Jana Pączka oraz Wójta Gminy Orły Pana Bogusława Słabickiego.

Na scenie odbywały się konkursy z nagrodami prowadzone przez TPD. Główną nagrodę ufundował Pan Wojciech Pieprzny zasłużony członek PKK właściciel sklepu sportowego "TRAMP". Szczególne podziękowania należą się Pani Dyrektor PCKiN Renacie Nowakowskiej, Panu Dyrektorowi MDK Stanisławowi Karszyniowi a także Prezesowi TPD Grzegorzowi Piestrakowi.

Nie udało by się to wszystko bez życzliwych sponsorów i ich ogromnego i bezinteresownego wsparcia. Niech Bóg im to wynagrodzi! Dziękujemy wszystkim za udział. Mamy nadzieję, że akcja z roku na rok będzie zataczać coraz szersze kręgi a niepełnosprawne dzieciątka chociaż w takim dniu zapomną o swoich słabościach.


Poniżej lista sponsorów:

 1. AVIVA o/Przemyśl dyr. Sławomir Sulencki
 2. Novelty UNIT Prezes Krzysztof Ciepluch
 3. Piwiarnia Warecka Jacek Grochowicz
 4. Speedcon FHU dyr. Rafał Wlazło
 5. Podkarpacki Bank Spółdzielczy o/Przemyśl dyr. Lidia Cieślak
 6. Biuro Rachunkowe Barbara Szymonicz
 7. MONTEL BR Prezes Janusz Bator
 8. ALGIDA o/ Przemyśl smakowite lody
 9. DUDI-MEX Export-Import Prezes Tomasz Duda
 10. Drzewce i Sztandary Prezes Stanisław Czajka
 11. Paweł Mroczka Hurtownia owoców, warzyw i cytrusów
 12. Aneta Bik Hurtownia owoców, warzyw i słodyczy
 13. Wojciech Pieprzny Hurtownia sportowa TRAMP
 14. KS CZUWAJ
 15. Polski Związek Łowiecki
 16. Gospodarstwo Sadownicze w Żurawicy Prezes Marian Szeliga jabłka
 17. Astra sp zoo dyr. Agnieszka Marszał farby, plasteliny,
 18. Poli-Pap art. Biurowe kredki, farby itp.
 19. Sklep ogólno spożywczy GROSZEK Ryszard Zastrowski
 20. Sklepy ABC FHU SAS Marek Sas
 21. FHU DOMATOR pp. Beata i Darek Sokół
 22. Sklep Delikatesy Premium Dariusz Świstak
 23. Bar AS Kuchnia Domowa Anna Szpak
 24. Wiesław Rozmus
 25. Ryszard Gąska sklep Jupiler
 26. Avon kosmetyki
 27. Wizjo-Dent Grzegorz Strzałkowski
Stronę odwiedziło 5280 osób.