Dzis jest Wtorek, 25.01.2022 Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
 
Strona główna - aktualności

XVI TURNIEJ KRĘGLARSKI KUPCÓW W BRZESKU - WynikiW dniu 6 listopada 2016r. na kręgielni BOSiR w Brzesku odbył się XVI Turniej Kręglarski Kupców o Puchar Prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka sprawował honorowy patronat nad imprezą. W zawodach uczestniczyły przedstawiciele z Krakowa, Limanowej, Proszowic, Przemyśla i gospodarze z Brzeska. Jednak najliczniejsza grupa przyjechała z Limanowej. W turnieju uczestniczyły całe rodziny, jest to impreza typowo rodzinna, a najmłodszy z uczestników miał niespełna 3 latka. Frekwencja jak zawsze dopisała, a nawet mile zaskoczyła organizatorów, ponieważ jeszcze nigdy tak licznej grupy kupców wraz z rodzinami nie było. Rekord, który będzie do pobicia to 125 uczestników. Turniej rozgrywano w kategoriach; DZIECI, KOBIETY MĘŻCZYZN, fundatorem pucharów w wymienionych kategoriach był Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. W kategorii DRUŻYNOWEJ fundatorem pucharów był Prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesława Jopek. O zwycięstwie i kolejności na podium decydował nieraz jeden punkt.

Oto zwycięzcy: w kategorii DZIECI najlepszy wynik uzyskał JAKUB ZOŃ zdobywając I miejsce, drugą lokatę ANNA WYGODA, trzecie miejsce NATALIA WYGODA całe podium należało w tym roku do przedstawicieli Limanowej.

W kategorii KOBIET: I miejsce NATALIA BADOWSKA, Brzesko, II miejsce wywalczyła MARTA SIKORA z Krakowa, a KATARZYNA PACEWICZ-PYREK wywalczyła najniższe miejsce na podium.

W kategorii MĘŻCZYZN: najwyższe miejsce na podium zdobył BARTOSZ POŚLADEK z Brzeska, II miejsce zajął KRZYSZTOF SOBCZAK z Limanowej, a na III miejscu uplasował się PAWEŁ MACHNIK z Proszowic.

W rywalizacji DRUŻYNOWEJ: I miejsce wywalczył oddział z LIMANOWEJ, a BRZESKO było w tym roku gościnne i zajęli II miejsce, na III stopniu podium uplasowały się PROSZOWICE, poza podium uplasował się KRAKÓW a zaraz za nimi Przemyska Kongregacja Kupiecka.

Organizatorzy dziękują za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu turnieju; prowadzącej PATRYCJI BARANEK, oraz BORYSOWI PACEEWICZ-PYREK i Bartkowi Pośladek za obsługę systemu informatycznego.

Brzeski oddział Krakowskiej kongregacji Kupieckiej dziękuję sponsorom, a byli nimi:
URZĄD GMINY BRZESKO
KWIACIARNIA BAZAR KATARZYNY PACEWICZ - PRYEK
MINI MARKET "POD DĘBEM" BOGDAN BARANEK
HALINA i ROBERTA DUBIEL
RESTAURACJA KLIMATY

Mamy nadzieję, że miło spędzony czas z rodziną, w gronie znajomych na długo pozostanie w pamięci i za rok spotkamy się jeszcze w szerszym gronie. Nie ważny jest wynik a ważniejsze jest dobra zabawa.


Dziękujemy wszystkim za przybycie.

BOGDAN BARANEK
Prezes
KKK o/ BRZESKO

Stronę odwiedziło 637 osób.