Dzis jest Poniedziałek, 17.01.2022 Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
 
Strona główna - aktualności

Jak dobrze jest być wciąż trochę dzieckiem!Już po raz trzeci Przemyska Kongregacja Kupiecka zorganizowała imprezę charytatywną dla dzieci niepełnosprawnych z okazji Dnia Dziecka. Piknik odbył się 29 maja bieżącego roku przy Hotelu Accademia, który był jednym ze współorganizatorów. Ponadto do akcji dołączyło się Centrum Edukacja "BAZA" oraz Komenda OHP Oddział Przemyśl.

Niedziela jak i w latach ubiegłych obdarzyła wszystkich piękną, bezchmurną pogodą, więc o resztę zadbali nie tylko organizatorzy, ale przede wszystkim hojni sponsorzy. Głównymi była Restauracja "Piąte przez dziesiąte", Aviva sp. z o.o. oraz Nadleśnictwo Krasiczyn. Sponsorzy średni i mniejsi również swoją życzliwością dołożyli mnóstwo dobra dla dzieci.

Program jak zwykle dosłownie pękał w szwach i te kilka godzin upłynęło zbyt szybko. Program artystyczny przedstawili wychowankowie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Zespół Pieśni i Tańca "Przemyśl", Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury, Studio Baletowe "Terpsyhora". Uwieńczeniem występów była bajka muzyczna pt. "Calineczka" w wykonaniu uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz Niepublicznego Gimnazjum im. H. Modrzejewskiej.

Równolegle odbywały się pokazy Centrum Ratownictwa Medycznego, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Straży Miejskiej, Straży Ochrony Kolei przy udziale psów. Swoje stoiska z atrakcjami miały Izba Celna, Polski Związek Łowiecki oraz Centrum Kultury Japońskiej, a przede wszystkim "BAZYL". Liczne konkursy, przejazdy bryczką, malowanie twarzy czy zabawa na dmuchanym zamku, spowodowały, że na twarzach nie tylko dzieci gościł cały czas uśmiech. Dodatkowym jego powodem były smakołyki przewidziane dla każdego uczestnika pikniku. Nad muzyką czuwał niezastąpiony Antoni Kaszycki, czyli 'TONI'.

Powinniśmy szukać w sobie dziecka, gdyż to one udowadniają jak niewiele potrzeba do szczerego szczęścia, co pokazały podczas III Dzień Dziecka dla Dzieci Niepełnosprawnych.


Opracowanie K.S.

Stronę odwiedziło 5353 osób.