Dzis jest Środa, 19.01.2022 Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
 
Strona główna - aktualności
Święto Kupca Kraków 5 grudnia 2015 roku.

Jak co roku Przemyska Kongregacja Kupiecka jako członek zbiorowy Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej w kilku osobowym składzie uczestniczyła w obchodach Święta Kupca.

O godz. 9 30 w kościele Św. Barbary odbyła się Uroczysta Msza Święta w intencji Kupiectwa Polskiego, którą celebrował Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz w asyście kilku kapłanów. Kazanie dla braci kupieckiej również wygłosił Ks. Kardynał. Po Mszy Świętej barwny orszak z pocztami sztandarowymi i orkiestrą dętą przeszedł pod estradę Targów Bożonarodzeniowych na Rynek Główny. Prezes Krakowskiej kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek wygłosił orędzie kupieckie. Potem wszyscy uczestnicy udali się do Krakowskiego Magistratu, do Sali Kupieckiej na uroczystości główne, w trakcie których wręczano medale i odznaczenia kupieckie.

Odbyło się także pasowanie na Kupca. Z PKK pasowani na Kupca zostali Błażej Wilk i Maciej Dębicki. Dyplom otrzymał Ryszard Zastrowski. Medal 600 Lecia KKK otrzymała Wiesława Januszczyk. Po uroczystościach wszyscy zostali zaproszeni na tradycyjne Śniadanie Kupieckie.


Opacował RM
Stronę odwiedziło 5709 osób.