Dzis jest Środa, 19.01.2022 Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
 
Strona główna - aktualności

III Piknik Organizacji Pozarzadowych 31.08 - 1.09.2013 r.Po raz kolejny Przemyska Kongregacja Kupiecka bierze udział w III Pikniku Stowarzyszeń.
Wystawiamy stoisko na którym przedstawimy dorobek Kongregacji w powojennym Przemyślu 2002-2013.

Ponadto organizujemy konkurs pt. "Konkurs Wiedzy o Kongregacji" (cenne nagrody).
Będziemy rozdawać gadżety Kongregacji (balony, długopisy, foldery). Tradycyjnie będziemy serwować "Ziemniaki Kupieckie" z grilla.

Zapraszam wszystkich członków i sympatyków Kongregacji wraz z rodzinami.Z kupieckim pozdrowieniem Prezes Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej Ryszard Miłoszewski

Krótka Historia Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej członka zbiorowego Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. W powojennym Przemyślu Kongregacja istnieje od 2002 roku.SZANOWNI PAŃSTWO!

Kongregacja Kupiecka stowarzyszenie skupiające i działające na rzecz kupców przemyskich wkracza w tym roku w jubileusz XI lecia swego istnienia w powojennym Przemyślu. Uchwałą z 1934 roku przemyscy kupcy uznając położenie Przemyśla na handlowym szlaku bałtycko-czarnomorskim przystąpili do Lwowskiej Kongregacji Kupieckiej tworząc jej Oddział. Oddział liczył 91 członków aktywnie działających wśród kupiectwa Polskiego, z Prezesem Franciszkiem Głowaczem. Druga wojna światowa przerwała jej działalność na długie lata. W lipcu 2002 roku, po 63 latach powołany został Oddział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej w Przemyślu z 5 osobowym składem zarządu, za logo Kongregacji przyjęto herb ziemi przemyskiej z herbarza Jana Długosza [1460-1480], w którym ziemia przemyska jako jednostka administracyjna posiada herb w postaci żółtego orła dwugłowego w koronie na czerwonym polu. Reaktywowana Kongregacja stanowi świadectwo wierności dla dorobku swych poprzedników i zarazem czci dla pięknej tradycji kupieckiej. Kongregacja troszczy się o dobre miano kupiectwa polskiego, o dobrą dla niego atmosferę o to by kupiec znów był naprawdę kupcem, by istniały zarówno zdrowo pojęta konkurencja jak i rzetelność w handlu. Świętem całej Kongregacji Kupieckiej oraz przedwojennej Lwowskiej Kongregacji Kupieckiej od 1673 r. jest 8 grudnia - dzień Niepokalanie Poczętej Najświętszej Marii Panny. Natomiast uroczystym dniem Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej jest corocznie dzień 10 lipca . W marcu 2008r Krakowska Kongregacja Kupiecka odział terenowy w Przemyślu przekształciła się w PRZEMYSKĄ KONGREGACJĘ KUPIECKĄ członka zbiorowego Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej z 7 osobowym składem Zarządu, Prezesem jest Ryszard Miłoszewski. Bierzemy udział w szeregu akcjach charytatywnych : na rzecz duszpasterstwa głuchoniemych, wspomagamy domy dziecka, działamy na rzecz pomocy ludziom w potrzebie .W dniu 7 sierpnia 2010 roku odbyła się uroczystość poświecenia i przekazania Sztandaru PKK, poświęcenia dokonał J. E. Ks. Bp. Adam Szal. W lipcu 2012 roku podczas Wielkiego Pikniku Kupieckiego obchodziliśmy X lecie Kongregacji w powojennym Przemyślu, z tej okazji wydaliśmy folder X Lat Kongregacji i okolicznościowy Medal Jubileusz X Lat Kongregacji.

Rokrocznie organizujemy bale karnawałowe, charytatywne turnieje piłkarskich piątek a miesiącu lipcu wielki piknik kupiecki. Sztandarową imprezą jest konkurs Mój Ulubiony Sklep .

Za działalność kupiecką w styczniu 2011 roku zostaliśmy odznaczeni medalem 600 lecia Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej.

Szanowni państwo motorem napędowym naszego miasta od setek lat była brać kupiecka. Liczymy że i dziś możemy przyczynić się do jego rozwoju poprzez zachęcanie wszystkich nie tylko do handlowania ale przede wszystkim do inwestowania i produkowania w naszym mieście.

Obecny Zarząd z troską ceni sobie słowa kupca Tadeusza Teodora Skrzypka - "zniknąć musi prywata, osobiste urazy, chorobliwe ambicje jednostek piastujących prezesów, czy w-ce prezesów dla samej osobistej ambicji, dla samego tytułu czy odznaczeń często nie zasłużonych". Wszystko to co robimy to praca dla dobra stanu kupieckiego i samorządu.Zarząd Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej
Stronę odwiedziło 5792 osób.