Dzis jest Środa, 19.01.2022 Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
 
Strona główna - aktualności

Pastorałki z Zielonego Wzgórza

Szkoła Podstawowa nr 15 w Przemyślu
ul. Wincentego Pola 5, 37-700 Przemyśl
tel. 0-16 678 55 76, fax. 0-16 675 12 15
email: sp15przemysl@poczta.onet.pl

W ubiegłym roku nakładem ROKEN-u zostały opublikowane "Pastorałki z Zielonego Wzgórza" naszego przemyskiego poety Mateusza Pieniążka. Szczególna urokliwość zarówno poetycka jak i muzyczna prezentowanych utworów stała się inspiracją do podjęcia decyzji o ich nagraniu i wydaniu na płycie CD.

Wspólnie z autorem i grupą muzyków rozpoczęliśmy prace przygotowawcze nad realizacją tego zamierzenia. Aranżacji i opracowania muzycznego podjęli się: Wiesław Semków nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej w Przemyślu i Artur Mykita nauczyciel muzyki naszej szkoły. Wykonawcami pastorałek są uczniowie z przemyskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich współpracujący z naszym szkolnym Centrum Piosenki Dziecięcej.

Prace nad tym materiałem zostały uwieńczone nagraniem płyty zawierającej dwanaście utworów oraz dodatkowo dwanaście podkładów do samodzielnego muzykowania.

Płyta może stać się zarówno miłym przedświątecznym prezentem dla pracowników firmy jak również ze względu na przemyski charakter i sam fakt wspomnianej rodzimej twórczości, wspaniałym elementem promocji miasta.

Płytę można nabyć w Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, kioskach ruchu sklepie muzycznym.

Pragnę jednocześnie nadmienić, że mając już wielokrotnie doświadczenie w organizacji konkursów, przeglądów, festynów, w przyszłym roku na bazie tej płyty zamierzamy zorganizować Euroregionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek.

Dyrektor SP nr 15 w Przemyślu
Mirosław Bar

Stronę odwiedziło 5734 osób.