Dzis jest Środa, 19.01.2022 Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
 
Strona główna - aktualności

Z inicjatywy 3 stowarzyszeń t/j: Stowarzyszenia Mieszkańców Przemyśla, Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej i Przemyskiego Konwentu Społeczno Gospodarczego w dniu 4 grudnia 2012 r. o godz. 11 00 w U.M. odbyło się spotkanie władz Przemyśla z przedstawicielami stowarzyszeń, mieszkańców, kupców i korporacji taksówkarskich, w/s zasad wjazdu i ruchu pojazdów po ulicach przemyskiej starówki.

U.M. reprezentowali :Prezydent Robert Choma, z-ca Prezydenta Wojciech Błachowicz, Komendant straży Miejskiej Jan Geneja i Naczelnik Wydz. Komunikacji Tadeusz Stasicki.
O zmianę uregulowań wnioskowały 3 w/w stowarzyszenia.
Przemyską Kongregację Kupiecka reprezentowali : Ryszard Gąska i Ryszard Miłoszewski.
Stowarzyszenie Mieszkańców Przemyśla reprezentował Wojciech Pieprzny.
Przemyski Konwent Społeczno Gospodarczy Zenon Sura.
Dotychczasowe rozwiązania, funkcjonujące od roku, oceniono negatywnie, jako niedostosowane do potrzeb prowadzenia tam działalności gospodarczej.
Wnioski naszych stowarzyszeń zostały, generalnie, przyjęte.
U.M. P-śla, wynajmując lokale handlowe na starówce i czerpiąc z tego niemałe zyski okazał się być na szczęście, żywo zainteresowany bezproblemowym dojazdem samochodów dostawczych do tych sklepów.
Z kolei mieszkańcy i właściciele w pełni rozumieją konieczność pewnych ograniczeń w ruchu, wynikających z zabytkowego i turystycznego charakteru tej części miasta.
Uzgodniono zmiany w organizacji ruchu oraz dopuszczono 15 minutowe wjazdy samochodów z zaopatrzeniem towarów z jednoczesnym wykluczeniem możliwości postoju samochodów na tych ulicach.

Zmiany te wejdą w życie z końcem tego roku i mamy nadzieję że, ułatwią życie wszystkim zainteresowanym.Opracował W.Pieprzny - R.Miłoszewski
Stronę odwiedziło 5771 osób.