Dzis jest Poniedziałek, 17.01.2022 Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
 
Strona główna - aktualności

Spotkanie z Komisją Budżetu i Finansów w sprawie podatku od nieruchomości


Informacja

W dniu 28 maja br odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Rady miejskiej w Przemyślu. W posiedzeniu tym, na zaproszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej i Przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów, udział wzięli przedstawiciele Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej : Ryszard Miłoszewski, Wojciech Szczepanik i Wojciech Pieprzny. Przedstawili oni dzisiejsze problemy przemyskich kupców ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji najemców lokali użytkowych.

Władze naszego miasta, w swej polityce gospodarczej, społecznej i finansowej muszą brać pod uwagę skutki powstania sklepów wielko powierzchniowych.

Aby utrzymać klimat starej części miasta, a w tym, charakter i różnorodność drobnego handlu i usług, konieczne jest wsparcie Rady Miejskiej i Prezydenta Miasta w postaci ulg czynszowych, zwiększenia nakładów na remonty lokali użytkowych lub ich sprzedaż najemcom.

Radni uznali, że problemy o których mowa są na tyle poważne iż zasługują na szczegółową analizę i omówienie na odrębnym spotkaniu z Prezydentem Miasta.

Komisja Budżetu i Finansów RM skieruje wniosek do Prezydenta Miasta o zorganizowanie takiego spotkania w najbliższym czasie.Sporządził
WP

Stronę odwiedziło 5358 osób.