Dzis jest Środa, 19.01.2022 Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
 
Strona główna - aktualności

Spotkanie biznesowo-noworoczne we Lwowie 30.01.2011 r.


W dniu 30.01 br we Lwowie w "Eurohotelu" odbyło się "Noworoczne spotkanie biznesowe" z udziałem przedstawicieli władz administracyjno- samorządowych oraz biznesu ze Lwowa i Przemyśla. Organizatorem tego spotkania była obchodząca 603 lata Lwowska Kongregacja Kupiecka, przy partnerstwie Przemyskiego Konwentu Społeczno-Gospodarczego, Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej oraz Regionalnej Izby Gospodarczej. Cale spotkanie poświecone zostało już nie tylko potrzebie ale wręcz konieczności inwestycji biznesu ukraińskiego w regionie przemyskim oraz biznesu polskiego we Lwowie. Wagę tego wydarzenia podkreślał skład obu delegacji: na czele polskiej delegacji stanęli : Poseł na Sejm RP Marek Rząsa, Starosta Przemyski Jan Pączek oraz wiceprezydent m. Przemyśla Wojciech Błachowicz. Delegacje Przemyśla powitały władze Lwowa na czele Przewodniczącym Lwowskiej Rady Miasta Wasilijem Pawliukiem. Z istotnych tez wystąpień samorządowców należy podkreślić:

- bardzo konkretne obietnice Posła M.Rząsy dotyczące wsparcia firm inwestorów, oraz słowa, "ze to nie jest przypadek ,ze dwa bratnie kraje słowiańskie organizują Euo-2012, to jest decyzja sportowa ale i polityczna Europy pragnącej widzieć w nas na trwale związanych przyjaciół" I przypomnienie, że to właśnie Polska jest tym krajem, który pierwszy wsparł niepodległa Ukrainę.

Pan prezydent W.Błachowicz zachęcając do inwestowania, przedstawił korzyści i możliwości inwestowania w przemyskiej wolnej strefie ekonomicznej.

Pan Starosta Przemyski zwrócił uwagę na istniejącą już strefę w Orłach i możliwości inwestycyjne powiatu.

Przewodniczący rady Miasta Lwowa składając serdeczne podziękowania za wszystko co Polska już zrobiła dla Ukrainy, wypowiedział znamienne słowa "w sferze biznesu na terenie Lwowa jest absolutnie za mało polskości"

W dyskusji biznesowej warto odnotować obustronne konkretne propozycje:

- Pana J. Piszaka i R.Miłoszewskiego - zaproszenie firm ukraińskich do udziału w tworzonym Centrum Logistycznym dla wszystkich firm zagranicznych, w tym ukraińskich, na bazie dużej nieruchomości jednego z członków Konwentu. Centrum w stylu Inkubatora.

Pana Jana Pąprowicza właściciela holdingu Ekokarpaty (posiadającego tytuł Lidera Innowacyjności w Polsce roku 2010, oraz właściciela kilkudziesięciu patentów i wynalazków), który pragnie wejść ze swoja nowatorska produkcją na Ukrainę.

- wystąpienia kilkunastu firm ukraińskich pragnących rozpocząć lub przenieść swoja działalność do Przemyśla lub regionu.

Całość zakończyły odwiedziny na Cmentarzu Łyczakowskim i uroczysty spotkanie opłatkowo-noworoczne. Kongregację reprezentowali: p. Krzysztof Kielar i p. Ryszard Miłoszewski.

Prezes PKK
Ryszard MiłoszewskiStronę odwiedziło 5812 osób.