Dzis jest Poniedziałek, 17.01.2022 Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
 
Strona główna - aktualności

Dukat lokalny na święto KKK
Szanowni Członkowie Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej,
Szanowni Kolekcjonerzy Numizmatycy,
Jest mi niezmiernie miło poinformować Państwa o zbliżającej się emisji krakowskiego dukata lokalnego poświęconego Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej.
Rok 2010 jest rokiem wielu pięknych okrągłych rocznic. Patrząc z naszej krakowskiej perspektywy jest to przede wszystkim rok 600 - lecia Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej.
Pragniemy ten szczególny jubileusz uczcić wydaniem pięknego numizmatu - krakowskiego dukata - nawiązującego do tradycji bicia monet przez średniowiecznych książąt i królów. Dukat będzie również nawiązywał do medalu Cracoviae Merenti - medalu nadawanego przez Radę Miasta Krakowa szczególnie zasłużonym dla Krakowa osobom i instytucjom.
Dukat będzie wyemitowany w trzech wersjach :
- złotej Au 999,9; nominał 600 Denarów, nakład do 200sztuk,
waga 5,5 g, średnica 15,5 mm
- srebrnej Ag 500; nominał 100 Denarów, nakład do 600 sztuk,
waga 15g, średnica 37 mm,
- mosiężnej; nominał 3 Denary, nakład 20.000 sztuk, waga 6g, średnica 22mm
Dukaty zostanie wybity przez jedną z czołowych mennic na świecie - Mennicę Polską S.A.
Emisja jest przewidziana na czerwiec 2010 roku, a projektantami są czołowi polscy medalierzy: A. i R. Nowakowscy.
Z uwagi na bardzo niski nakład i szczególną tematykę dukata, jestem pewien, że będzie to ciekawy numizmat i dobra lokata na przyszłość.
Od dnia 24 marca 2010 roku (środa) będzie można zamawiać nasze kongregacyjne dukaty wysyłając maila na adres bpr.biuro@gmail.com . Mail powinien zawierać podstawowe Państwa dane, takie jak: imię i nazwisko, adres do wysyłki, telefon kontaktowy oraz asortyment i ilość zamówionych dukatów. Po złożeniu zamówienia otrzymacie Państwo maila zwrotnego potwierdzającego przyjęcie zamówienia.
Przewidywane ceny w dniu czerwcowej emisji to: 2.900 zł - dukat złoty, 250 zł - dukat srebrny oraz 3 zł -dukat mosiężny.
Ceny promocyjne do dnia 4 kwietnia 2010 roku wyłącznie dla Członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej to : 2.550 złotych - dukat złoty, 220 zł - dukat srebrny i 3 zł - dukat mosiężny.

Z poważaniem
Drogoszcz Robert
Dyrektor Biura Promocji RegionówStronę odwiedziło 5295 osób.