Dzis jest Wtorek, 25.01.2022 Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
 
Strona główna - aktualności

VII EDYCJA KONKURSU GASTRONOMICZNEGO pn. WIELKA KOLEKCJA KULINARNA

Coraz więcej atrakcji, uczestników konkursów, a zwłaszcza publiczności -oto tendencje towarzyszące Konkursowi Gastronomicznemu, organizowanemu przez Krakowską Kongregację Kupiecką pod nazwą "Wielka Kolekcja Kulinarna".

Impreza zainaugurowana w 1996 roku, każdorazowo urasta do rangi wielkiego wydarzenia kulinarnego i towarzyskiego, służąc podtrzymaniu najlepszych tradycji krakowskiej i małopolskiej gastronomii. Sprzyja doskonaleniu umiejętności kucharzy i cukierników oraz wzbogacaniu o nowe pozycje oferty handlowej restauracji. Cieszy się wzrastającym zainteresowaniem młodych adeptów sztuki kulinarnej zdobywających wiedzę w Szkołach Gastronomicznych, Rolniczych i Zawodowych, w dziedzinie: gastronomii, turystyki i innych pokrewnych specjalnościach. Spośród absolwentów tych placówek oświatowo - wychowawczych, wywodzą się m.in. przyszli właściciele lub pracownicy lokali i zakładów gastronomicznych zarówno Krakowa, Małopolski jak też innych regionów kraju. Młodzieży tej, organizatorzy Konkursu, zapewnią zwiedzenie ekspozycji WIELKIEJ KOLEKCJI KULINARNEJ. Impreza ta stanowi też wkład w dzieło integracji krakowskiego środowiska gastronomicznego oraz wzajemnej wymiany doświadczeń.

Nad VII edycją WIELKIEJ KOLEKCJI KULINARNEJ, patronat honorowy objął prof. Jacek Majchrowski - prezydent Krakowa. Impreza odbędzie się w dniach 4 - 5 listopada 2004 roku, w pomieszczeniach Centrum Hotelowo - Konferencyjnego Hotelu WITEK z siedzibą w Modlniczce 124 a. Firma ta, podobnie jak MAKRO CASH AND CARRY POLSKA S.A. z siedzibą w Krakowie przy ul. Jasnogórskiej 2, na czele z Branżą Gastronomiczną Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, będą organizatorami imprezy. W jej przygotowaniu współuczestniczy też POLSKA IZBA GOSPODARCZA RESTAURATORÓW I HOTELARZY, posiadająca siedzibę główną w Krakowie.

WIELKA KOLEKCJA KULINARNA - 2004 roku, informuje Roman Konik, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konkursu, odbędzie się w kategorii: KUCHNIA POLSKA: ZAKĄSKI ZIMNE I DESERY, przygotowane według współczesnych trendów. Chodzi zarówno o sposób przygotowania jak też ilości potrawy. Przy ocenie eksponatów, liczyć się będzie ich: smak, świeżość i konsystencja oraz walory dekoracyjne i estetyka podania. Regulamin Konkursu, precyzuje: "że w prezentacji zakłady uczestniczą dobrowolnie zaś każdy eksponat kulinarny, traktowany będzie jako oryginalna, własnoręcznie wykonana praca, przygotowana specjalnie na pokaz". Dzieła w zakresie produkcji cukierniczej, uwzględniać powinny możliwości produkcyjne własnej pracowni, podkreśla też regulamin.

Uzupełnieniem części konkursowej będzie urządzana przez makro Cash and Carry Polska S.A. z siedziba w Krakowie, ekspozycja firm, które wystąpią z ofertą towarową, związaną zarówno z produkcją jak też obsługą branż: gastronomicznej i spożywczej. Prezentowane będą więc artykuły spożywcze i napoje w dziesiątkach odmian oraz asortymentów, dodatki i przyprawy, a także: naczynia, sztućce, szkło, meble oraz profesjonalne maszyny i urządzenia, sprzęt specjalistyczny, wszystko dla gastronomii.

Część wystawiennicza, po raz pierwszy towarzyszyła VI edycji WIELKIEJ KOLEKCJI KULINARNEJ, która 18 października 2002 roku, odbyła się w hotelu SOFITAL (dawny Forum). W obiekcie tym, wyłączonym z eksploatacji 10.11.2002 roku, miały miejsca wszystkie dotychczasowe wydania imprezy. Kolejne jej edycje odbywały się:

I - 8 listopada 1996 t.,
II - 22 października 1997 r.,
III - 12 marca 1999 r.,
IV - 7 kwietnia 2000 r.,
V - 15 grudnia 2000 r.,
oraz VI - 18 października 2002 r.

Przedsięwzięcia te, każdorazowo cieszyły się zainteresowaniem mediów zarówno miejscowych jak też centralnych, które chętnie patronowały imprezom.

Funkcje te w 2004 roku, spełniać będą:
RADIO ALFA KRAKÓW - Węgrzce 206
DZIENNIK POLSKI KRAKÓW
TELEWIZJA POLSKA S.A. ODDZIAŁ W KRAKOWIE

Załącznik: regulamin - VII edycja - 4-5.11.2004.DOC
Załącznik: zaproszenie.DOC

Stronę odwiedziło 638 osób.