Dzis jest Środa, 19.01.2022 Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
 
Strona główna - aktualności

Ojciec Andrzej Gut - Przemyślaninem roku 2008

Drogi Ojcze Andrzeju


Przemyska Kongregacja Kupiecka nominowała Ojca - członka honorowego Kongregacji - do Konkursu Przemyślanina roku 2008 .W ten sposób pragnęliśmy podziękować Ci za trud jaki włożyłeś będąc z nami jako nasz Opiekun Duchowy .Wspierałeś nas w trudnych chwilach .

Pomagałeś dobrym słowem i radą . pragnąc by Kongregacja rozwijała się, służąc naszym kupcom oraz całemu miastu. Spędziłeś w naszym pięknym grodzie 17 lat; tego co zrobiłeś dla naszego kochanego miasta ,żaden przemyślanin Ci nie zapomni .Przeżyłeś różne chwile dobre i złe .Góra Karmel była dla Ciebie domem, i tak jak w domu raz w niej było lepiej, raz gorzej.

To co przeszedłeś przez tyle lat wspinając się na jej szczyt było dla Ciebie raz radością a nieraz była to góra Golgoty . Ale dobry Bóg pomógł przezwyciężyć Ci wszystko . Nasza Kongregacja dzisiaj dziękuje Ci za cały trud twojej pracy ; zarówno za to co dałeś ze swego serca dla nas ale i za to co zrobiłeś dla naszego pięknego grodu nad Sanem . Pomagałeś dużo abyśmy mogli cieszyć się i żyć w naszym pięknym Przemyślu .Przepracowałeś 17 lat ; do 18 - ki brakuje Ci rok; dlatego mamy nadzieję że powrócisz do nas abyśmy mogli wspólnie świętować Twoją kolejną osiemnastkę!.

Na koniec życzymy Ci 100 lat w zdrowiu i szybkiego powrotu do Przemyśla, prawie rodzinnego miasta . Cały Przemyśl czeka na Ciebie. Jeszcze raz dziękujemy Ci za wszystko co zrobiłeś , równocześnie aby osłodzić Ci -miejmy nadzieję chwilowe rozstanie z nami i naszym miastem- chcemy podarować Ci ten tort który wykonał nasz cukiernik Tomek .

A dzisiaj jest szczególny dzień dla Ciebie Ojcze Andrzeju zostałeś Przemyślaninem roku 2008 i cała Kongregacja raduje się razem z Tobą. Dlatego jeszcze raz prosimy wróć do nas.


Stronę odwiedziło 5778 osób.