Dzis jest Wtorek, 25.01.2022 Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
 
Strona główna - aktualności

Zagrali dla "Naszej Chaty"

Działalność Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej nie ogranicza się do działań wokół handlu. Organizacja ta bierze udział w mieście w szeregu przedsięwzięć o charakterze społecznym. Ze sportem związana jest poprzez organizację zawodów dla młodzieży.

Do tej pory były to imprezy na otwartych boiskach. 28 lutego kongregacja zorganizowała halowy turniej piłki nożnej, a celem było zebranie środków finansowych dla Domu Dziecka "Nasza Chata" w Przemyślu, które to pieniądze pomogłyby kierownictwu placówki zorganizować tegoroczny wypoczynekwakacyjny. Na apel kongregacji odpowiedziały i wystartowały w turnieju drużyny: Centrofarb-Kongregacja, TS Kazanów, Men-Styl Vobis, Cargo Żurawica, AM Trans, Bar na Rozdrożu, AZ Parkiet i Quick Service. Zwycięsko z rywalizacji wyszła ekipa Men-Stylu Vobis.

Nagrody indywidualne

Na najlepszego zawodnika turnieju wybrano Mariusza Błaszczyka (Men-Styl Vobis), bramkarza - Dariusza Gibczyńskiego, a po 6 bramek w turnieju strzelili: Artur Dudek (AM Trans), Mariusz Błaszczyk, Łukasz Rudnicki (Quick Service) i Wojciech Pawłucki (Cargo), a że był on najstarszym z tej czwórki, jemu przypadł w udziale tytuł "króla strzelców". Przed spotkaniem finałowym odbył mecz pomiędzy menadżerami drużyn a samorządowcami, wśród których wystąpili europoseł Andrzej Zapałowski i poseł Piotr Tomański wspomagani przez swoich kierowników biur.

Odbyła się też aukcja przedmiotów podarowanych przez posła Tomańskiego. Piłkę "Euro 2012" wylicytował za 250 zł Tomasz Schabowski, książkę z podpisami posłów VI kadencji za 100 złotych zabrał Andrzej Hnatyk, przebijając Andrzeja Zapałowskiego, dla którego była ona warta tylko 50 zł. Dla biura posła A. Zapałowskiego wartościowsza była trzecia licytowana rzecz - rękawice bokserskie Iwony Guzowskiej, za które biuro zapłaciło 300 zł (rękawice podarowano dzieciom "Naszej Chaty"). Przemyską Kongregację Kupiecką w organizacji imprezy wsparła Szkoła Tańca A-Z, zespół muzyczny Młodzieżowego Domu Kultury oraz Centrum Piosenki Dziecięcej przy SP 15. Grupy te umilały czas pomiędzy meczami. Wkład wnieśli też kierownictwo i dzieci z "Naszej Chaty", które wystawiły na sprzedaż prace plastyczne wykonywane przez wychowanków w czasie wolnym od nauki szkolnej.

Z-ak


WYNIKI TURNIEJU

MECZ O:
7 MIEJSCE: TS KAZANÓW - BAR NA ROZDROŻU wynik 2:1
5 MIEJSCE: CARGO ŻURAWICA - AZ PARKIET wynik 10:0
3 MIEJSCE: CENTROFARB KONGREGACJA - QUICK SERVICE wynik 5:3
1 MIEJSCE: MENSTYL VOBIS - AM TRANS wynik 4:1


20:30 O WRĘCZENIE PUCHARÓW I DYPLOMÓW ZA:
8 MIEJSCE DLA DRUŻYNY: BAR NA ROZDROŻU
7 MIEJSCE DLA DRUŻYNY: TS KAZANÓW
6 MIEJSCE DLA DRUŻYNY: AZ PARKIET
5 MIEJSCE DLA DRUŻYNY: CARGO ŻURAWICA
4 MIEJSCE DLA DRUŻYNY: QUICK SERVICE
3 MIEJSCE DLA DRUŻYNY: CENTROFARB KONGREGACJA
2 MIEJSCE DLA DRUŻYNY: AM TRANS
1 MIEJSCE DLA DRUŻYNY: MENS TYL VOBIS


NAJLEPSZY ZAWODNIK: BŁASZCZYK MARIUSZ
NAJLEPSZY BRAMKARZ: GIBCZYŃSKI DARIUSZ
KRÓL STRZELCÓW: PAWŁUCKI WOJCIECH


Mecz VIP - menadżerowie drużyn : 2:2

Stronę odwiedziło 668 osób.