Dzis jest Środa, 19.01.2022 Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
 
Strona główna - aktualności

Honorowy członek PKK o. Andrzej GUT z Przemyskiego Karmelu zgłoszony do trzeciej edycji przemyślanina roku. Prosimy o oddawanie głosów na ojca Andrzeja.

O. Andrzej GUT - ppłk. Kapelan WP, Przeor i Proboszcz parafii cywilnej i wojskowej przy Kościele O. Karmelitów Bosych w Przemyślu. Jego staraniem kościół i klasztor z ogrodami zwrócono Karmelitom, powołano parafię cywilną i wojskową oraz Fundację im. Marcina z Siecina hr. Krasickiego, czego efektem jest obecny wy-gląd Karmelu wraz z zabytkowymi murami obronnymi, dwa dzwony: Józef i AK, pamiątkowe tablice pomordowanych Polaków na filarze Kocioła. Wielki patriota, duchowy opiekun rodzin Katyńskich, Sybiraków, obrońców Przemyśla. Inicjator grup modlitewnych, Diakonii Muzycznej, Oddz. Akcji Katolickiej, reaktywacji chóru karmelitańskiego, parad wojsk., koncertów orkiestry wojsk., asysty żołnierzy i oficerów w nabożeństwach, miesięcznika "Na Karmel". Wielki przyjaciel dzieci i młodzieży, wspomagający duchowo i materialnie parafian.

GŁOSOWANIE TRWA OD 3 LUITEGO DO 15 KWIETNIA 2008 R. Głosujemy TYLKO NA JEDNĄ, NOMINOWANĄ OSOBĘ. Kupony są publikowane TYLKO w Życiu Podkarpackim i można wysyłać lub składać w:

. Biurze Towarzystwa przyjaciół Przemyśla i Regionu - Rynek 5 - II p oraz
. Portierni Urzędu Miasta Przemyśl, Rynek 1

Kupony kserowane i błędnie wyplenione są nieważne. Ogłoszenie wyników w dniu 3 maja na uroczystej sesji Rady Miasta na Zamku Kazimierzowskim.Stronę odwiedziło 5775 osób.