Dzis jest Wtorek, 25.01.2022 Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
 
Strona główna - aktualności

Wyjazd do Krakowa na "ŚWIĘTO KUPCA" - 07.12.2008r.

Niedziela, 7 grudnia to wielkie wydarzenie w Krakowie. To doroczne Święto Kupca obchodzone zawsze z wielką fetą. Tak było również w tym roku. Uroczystość jak zawsze rozpoczęła msza święta odprawiona w kościele św. Barbary. W imieniu metropolity krakowskiego ks. kardynała Stanisława Dziwisza celebrował biskup Tadeusz Pieronek. W nawie głównej stanęły poczty sztandarowe organizacji kupieckich, rzemieślniczych i Bractwa Kurkowego. W ławach zajęli miejsca przedstawiciele władz miasta z Małgorzatą Radwan-Balladą, przewodniczącą Rady Miasta. Był król kurkowy Tadeusz Ryś z marszałkami Mirosławem Malinowskim i Markiem Trzaską, był cechmistrz złotników krakowskich Janusz Kowalski.

Po nabożeństwie orszak kupiecki przeszedł wokół Rynku Głównego w takt marsza granego przez Dziecięcą Orkiestrę Dętą z Skomielnej Czarnej i Bogdanówki. Z wysokości sceny Targów Bożonarodzeniowych, jednej z największych dorocznych imprez organizowanych przez Krakowską Kongregację Kupiecką prezes organizacji Wiesław Jopek wygłosił orędzie kupieckie do krakowian, turystów i kupców. Mówił w nim przede wszystkim o powinnościach stanu kupieckiego i o zbliżającym się jubileuszu 600-lecia Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. W sali obrad magistratu odbyła się oficjalna część uroczystości z wręczeniem medali i dyplomów dla najbardziej zasłużonych kupców i ich przyjaciół. W tej sali też zostały ogłoszone wyniki plebiscytu "Mój ulubiony sklep spożywczy" organizowanego pod patronatem prezydenta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego przez KKK, Urząd Miasta, Radio Alfa, Makro Cash&Carry oraz "Dziennik Polski".

Na konkurs napłynęło ponad 6 tyś kuponów nadesłanych przez czytelników Dziennika Polskiego, którzy oddali swe głosy na 138 ulubionych swoich sklepów. Najwięcej głosów otrzymał Sklep Ogólnospożywczy Cyfra Jacek Cygal, Roman Franczak (nagroda 20 tys. zł). 2 miejsce zajął sklep ogólnospożywczy Małgorzaty Molendy, 3 miejsce PH "Domingo" Mirosława Szczypczyka, 4 miesjce "Les" Leszka Susza, 5 miejsce "Czary Mary" Tomasza Jana Nalepy. Po oficjalnej uroczystości prezes Wiesław Jopek zaprosił kupców i ich gości na tradycyjne śniadanko.PROGRAM:

  • Wyjazd z Przemyśla godz. 4.00. [Bus-18 osobowy ]
  • 9.30. Msza Święta w kościele Św. Barbary
  • 10.40. pochód wokół Rynku Głównego
  • 11.00. Magistrat pl. Wszystkich Świętych 3/4
  • Część oficjalna
  • Uroczyste Śniadanie Kupieckie

Koszty:

  • Bus 50-55zł. od osoby
  • Wejściówka 25 zł. od osoby


Powrót około godz. 14.00.
Zgłoszenia i wpłaty tel: 609 440 774 do dnia 03.12.2008r.

Stronę odwiedziło 648 osób.