Dzis jest Środa, 19.01.2022 Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
 
Strona główna - aktualności

DZIEŃ PROMOCJI GOSPODARCZEJ

19 września 2008 r. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu z inicjatywy Przemyskiego Konwentu Społeczno-Gospodarczego i Wschodnioeuropejskiego Centrum Biznesu odbył się Dzień Promocji Gospodarczej. Spotkanie miało na celu prezentację potencjału gospodarczego miasta i regionu, wymianę poglądów i doświadczeń w zakresie rozwoju ekonomiczno-gospodarczego oraz określenie oczekiwań zainteresowanych stron. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele firm z kraju i z Ukrainy, potencjalnych inwestorów, stowarzyszeń gospodarczych oraz instytucji rządowych i otoczenia biznesu. Swoją obecnością spotkanie zaszczycili m.in. Jurij Tokar Konsul Ukrainy (w zastępstwie Konsula Generalnego Oleha Horbenko), Andrij Moskalenko (w zastępstwie mera) Urząd Miasta Lwowa, Oleg Dziama Prezes Lwowskiej Kongregacji Kupieckiej (Lwów, Ukraina), Marek Indyk Dyrektor Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznnej.

Program obejmował konferencję w Urzędzie Miejskim połączoną z prezentacją miasta, lokalnych firm i zainteresowanych inwestorów oraz otwarcie Wschodnioeuropejskiego Centrum Biznesu przy Hotelu Gloria w Przemyślu. Zaproszeni goście wyrazili nadzieję, że inicjatywa ta przyczyni się do podjęcia współpracy gospodarczej i intensyfikacji kontaktów ze Wschodem.


Wystapienie Prezesa PKK

Panie Prezydencie. Szanowni państwo.

Jestem prezesem Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej, stowarzyszenia skupiającego i działającego na rzecz kupców przemyskich.
Aktualnie zrzeszamy 56 członków.
Współpracujemy również czynnie z wieloma stowarzyszeniami, Na gruncie Przemyskiego Konwentu Społeczno Gospodarczego.

Nasze korzenie sięgają lat przedwojennych, przed wojną byliśmy Odziałem terenowym Lwowskiej Kongregacji Kupieckiej.
Nasze działania na co dzień to zgodna z oczekiwaniami kupców, pomoc merytoryczna, reprezentowanie interesów kupieckich, organizacji imprez kulturalnych, rekreacyjnych i pomocy charytatywnej konsolidujących środowiska kupieckie.

Szanowni państwo motorem napędowym naszego miasta od setek lat była brać kupiecka. Liczymy, że i dziś możemy przyczynić się do jego rozwoju poprzez zachęcanie wszystkich nie tylko do handlowania, ale przede wszystkim inwestowania i produkowania w naszym mieście.
Bogatsze miasto, to bogatsi kupcy, to również tańsze towary, łatwiejsze życie.

Działania kupieckie i organizacja handlu są znane wszystkim państwu, dlatego też odstąpiliśmy od prezentacji naszych członków, gdyż na zakończenie odbędzie się prezentacja nowego inwestora, firmy PANOWA, a ta będzie dla państwa znacznie ciekawsza.
Liczymy na duży rozwój handlu przy granicznego, zapraszam wszystkich do wstępowania w nasze szeregi.


DZIĘKUJĘ.
Stronę odwiedziło 5756 osób.