Dzis jest Środa, 19.01.2022 Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
 
Strona główna - aktualności

PRZEMYSKI ODDZIAŁ KRAKOWSKIEJ KONGREGACJI KUPIECKIEJ PO RAZ TRZECI WSPÓŁORGANIZATOREM
ŚWIĘTA MIODU W PRZEMYSLU 04-05.08.2007W Niedzielny wieczór zakończyło się dwudniowe "III Święto Miodu" pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla. Do Przemyśla zjechali przedstawiciele gospodarstw pszczelarskich zarówno z regionu jak i z innych części Polski. Impreza ta - o charakterze familijnym - to doskonała okazja do promocji wartości leczniczych i odżywczych miodu pszczelego i innych produktów pszczelich. Święto daje również możliwość do większej integracji środowiska pszczelarskiego.

Odwiedzający stoiska w ramach kiermaszu mogli przyjrzeć się między innymi wyrobom kosmetycznym i rzemieślniczym, których głównym składnikiem jest właśnie miód. Dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszyły się degustacje różnego rodzaju miodów. Kiermaszowi towarzyszyły występy artystyczne na scenie; w sobotni wieczór: zespół REVOLUTION oraz gwiazda wieczoru pierwszego dnia Świętowania zespół KSU. Drugi dzień miodowego świętowania rozpoczęła Msza Święta w Kościele OO Karmelitów. W Hali Sportowej Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrany został mecz koszykówki na wózkach w wykonaniu Mistrza Polski ? Drużyny "START" Rzeszów. Na przemyskim rynku odbyły się prezentacje przygotowane przez niepełnosprawnych tancerzy i szermierzy pod hasłem: AKTYWNOŚĆ BEZ BARIER.

Od godzinny 17.00 na estradzie rozpoczęły się koncerty muzyczne, jako pierwszy wystąpił zespół Na Górze. Tuż po nim publiczność bawiła się i śpiewała znane wszystkim przeboje zespołu Czerwone Gitary wraz z zespołem Wędrowne Gitary. Kilkutysięczna widownia zgromadziła się na koncercie gwiazdy "II Święta Miodu" Pawła Kukiza i zespołu Piersi.

Organizatorami imprezy byli: Urząd Miejski w Przemyślu, Związek Pszczelarzy Ziemi Przemyskiej, Urząd Miasta Rzeszowa oraz Krakowska Kongregacja Kupiecka Oddział Terenowy w Przemyślu.

OSOBY ODDELEGOWANE DO W/W PRZEDSIĘWZIĘCIA :

P.BEATA RUSZEL
P.RYSZARD MIŁOSZEWSKI


SPONSORZY Z RAMIENIA KKK O/T P-ŚL :

P.BEATA RUSZEL - AVON
P.ANDRZEJ HNATYK - CENTROFARB
P.DARIUSZ SOKÓŁ - DOMATOR
P.RYSZARD MIŁOSZEWSKI - ZIELONY RYNEK
P.IWONA ŁAPIŃSKA - WÓJCIK
P.KRZYSZTOF MIŚNIAK - GROMATURDO ZOBACZENIA ZA ROK NA IV ŚWIĘCIE MIODU

ZARZAD KKK O/T P-ŚL

Stronę odwiedziło 5689 osób.